مرکز ملی فضای مجازی در واکنش به اخباری مبنی بر افت کیفیت اینترنت به دلیل مخالفت این مرکز با توسعه پهنای باند اینترنت زیرساخت، اعلام کرد که هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد؛ بلکه تنظیم‌گری وزارت ارتباطات در سال‌های اخیر به نحوی بوده که مزیت رقابتی توسعه ارتباطات ثابت در کشور از بین رفته و در حال حاضر پاسخگوی نیازهای کشور نیست.

کاهش کیفیت ارتباطی و کندی سرعت اینترنت در هفته‌های اخیر با انتقاد کاربران و کسب‌وکارهای اینترنتی رو به رو شده است. این نارضایتی‌ها به حدی رسید که وزیر ارتباطات با ورود به ماجرا، دستور بررسی افت کیفیت اینترنت را صادر کرد.

برخی از فعالین این حوزه افت کیفیت را ناشی از عدم افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور افزایش عنوان کرده بودند. به طور مثال رئیس هیئت مدیره شاتل در گفتگو با دیجیاتو اعلام کرده بود از دو ماه پیش و زمان شروع فعالیت وزیر ارتباطات جدید تا به امروز پهنای باند اینترنت کشور افزایش نداشته است. به گفته وی مجوز این افزایش ظرفیت پهنای باند، باید از سمت شورای عالی فضای مجازی صادر شود و چنین اتفاقی تا امروز رخ نداده است. در کنار این اخبار، برخی رسانه‌ها نیز عدم صدور مجوز خرید پهنای باند بین‌الملل از سوی مرکز ملی فضای مجازی خبر داده بودند.

منبع : Digiato

 

  • امید نجاریان
  • آبان 3, 1400
  • 1663 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...