ایلان ماسک در توییت جدیدی وعده داده که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ادامه سال ۲۰۲۱ به‌طور کامل حمل‌پذیر می‌شود تا کاربران بتوانند در کاروان‌ها یا کامیون‌ها از این سرویس استفاده کنند. مدیرعامل اسپیس ایکس می‌گوید برای انجام این کار لازم است چند ماهواره دیگر به مدار فرستاده شود و چند آپدیت روی سیستم استارلینک صورت بگیرد.

سرویس فعلی استارلینک به کاربران اجازه نمی‌دهد که حتی بتوانند سخت‌افزار خود را از یک محله به محله دیگری منتقل کنند. هر سرویس خریداری ‌شده محدود به موقعیتی است که کاربران در هنگام ثبت سفارش آدرس آن را وارد می‌کنند، چون سیستم ماهواره‌ای این شرکت هنوز تکمیل نشده. بنابراین این محدودیت دائمی نخواهد بود و به گفته ایلان ماسک به‌زودی برطرف می‌شود و امکان استفاده از اینترنت ماهواره‌ای در حین حرکت را فراهم می‌کند.

مدیرعامل اسپیس ایکس می‌گوید برای حمل‌پذیر ساختن سرویس اینترنت استارلینک باید چند ماهواره دیگر به مدار فرستاده شود و چند آپدیت نرم‌افزاری برای سخت‌افزارهای این شرکت منتشر شود. اما در نهایت تا انتهای سال می‌توانیم انتظار حمل‌پذیر شدن این سرویس را داشته باشیم.

قبلا در خبری به اطلاع شما رسانده بودیم که اسپیس ایکس در تاریخ ۱۵ اسفند از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا خواسته تا مجوز اتصال استارلینک به «ایستگاه‌های در حال حرکت» را صادر کند. منظور از ایستگاه‌های در حال حرکت اتومبیل‌ها، کامیون‌ها، کشتی‌ها و هواپیماهاست.

البته در آن گزارش ذکر شد که اتومبیل‌های سواری کوچک از جمله اتومبیل‌های تسلا فعلا باید منتظر بمانند، چون آن‌طور که ایلان ماسک در توییت خود می‌گوید، ترمینال استارلینک «بسیار بزرگ» است و برای نصب روی هواپیما، کشتی، کامیون و کاروان در نظر گرفته شده است.

در سند درخواست اسپیس ایکس از کمیسیون ارتباطات فدرال جزئیات آنتن جدید این سرویس دیده نمی‌شود، اما نوشته شده که این آنتن از لحاظ الکتریکی کاملا شبیه به ترمینال کاربری قبلی بوده و پایه‌هایی دارد که اجازه نصب آن روی خودرو، کشتی و هواپیما را می‌دهند.

منبع : Digiato

  • امید نجاریان
  • فروردین 30, 1400
  • 106 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...